PF 2019Vážení a milí

příznivci ochrany zvěře před sečením, máme pro Vás opět pár zajímavých novinek.

V listopadu jsme se zúčastnili workshopu na VUZT, na němž přednášeli zástupci výzkumných ústavů pro myslivost a Mendelovy univerzity v Brně, s názvem: Nové metody a účinnost prevence škod působených zvěří a na zvěři při zemědělském hospodaření.

Kromě nových poznatků jsme zjistili, že naše snahy o ochranu zvěře jsou odbornými mysliveckými pracovníky pozitivně přijímány. S některými členy jsme již dlouhodobě v kontaktu a společně se snažíme dosáhnout konečného vyřešení problému ochrany zvěře.

V listopadu jsme byli pozváni na schůzi Podvýboru pro životní prostředí poslanecké sněmovny, kde jsme spolu s Mgr. Robertem Plickou ze zastřešujícího spolku Hlas zvířat, z.s., prezentovali problematiku ochrany zvěře před senosečí. Přítomni byli i zástupci Ministerstva zemědělství. Výbor přijal usnesení, kterým se obrací na ministerstvo, aby byla přijata taková opatření, která by zabránila usmrcování zvěře při jarních sečích, včetně úpravy dotačního systému. Navrhnuty byly možnosti zajištění potřebné techniky, případně využití tzv. biopásů - potravních a krytových podmínek pro zvěř na rizikových plochách.
Velice si vážíme toho, že jsme v Podvýboru pro životní prostředí měli možnost jednat s lidmi, kterým ochrana přírody opravdu není lhostejná a věříme, že brzy bude docíleno potřebných změn.
Vaše podpisy pod petici jsou jasným hlasem, že veřejnost toto téma zajímá! Děkujeme za ně a sbíráme je i nadále.

Na příští rok máme naplánovaná další jednání na nejvyšší úrovni, tak nám všem – a hlavně naší krásné zvěři – držte prosím palce, ať se nám vše podaří dotáhnout do zdárného konce!


A na závěr ještě jedno malé překvapení. Jistě jste již viděli náš animovaný film na téma ohrožení srnčat sečením. Máme ho pro Vás nyní v nové, namluvené verzi bez titulků. Jak se Vám líbí?

Přehrát video ZDE

Tolik zprávy od nás

Přejeme Vám všem krásné a klidné zimní dny.

Pavla, Eliška, Jaromír a celý Tým Stop sečení srnčat pod záštitou Hlasu zvířat, z.s.

Děkujeme za Vaši podporu, které si velmi vážíme. Darované finanční prostředky jsou použity na uhrazení grafických prací, uhrazení programu rozesílání hromadných e-mailů a na další propagační materiály.

ČÚ 2001437780/2010, VS 08.


Tento e-mail jste obdrželi na základě registrace k odběru našeho newsletteru.
Chcete-li se z odběru novinek odhlásit, napište prosím na náš e-mail: pomoc@stopsecenisrncat.cz