Zdravíme všechny příznivce

ochrany zvěře před sečením!

Letošní sezóna sečení je už v plném proudu a členové našeho týmu jsou spolu s dalšími ochotnými dobrovolníky ku pomoci v terénu. Pokud se chcete přidat i vy, najdete nás na FB v lokálních skupinách - zde:
Vyhánění srnčat - senoseč, Kladensko
Vyhánění srnčat - senoseč, Krumlovsko, Budějovicko a Kaplicko

Máme pro Vás úžasnou novinu! Po skončení kulatého stolu jsme byli pozváni předsedou Zemědělského výboru, Ing. Faltýnkem, ke schůzce v užším kruhu. Výsledkem této schůzky bylo ujednání, že do novely Zemědělského zákona bude zanesena povinnost pro zemědělce hlásit termíny sečení prostřednictvím LPISu – registr půdy – a tato informace se bude automaticky odesílat uživatelům honiteb. Pokud se nám podaří překonat nevůli úředníků MZe, kteří tuto aplikaci nepovažují za nutnou a přesto, že byla odsouhlasena na schůzce, se zatím se neměli k jejímu aktivnímu zapracování, a pokud vše projde třetím čtením , tak od příštího roku bude první krok k ochraně zvěře před sečením splněn! Hlášení termínů bude doložené, dohledatelné a pro myslivce jasnou informací.
Více informací naleznete ZDE

A další zajímavost, přijel za námi režisér Josef Tuka z ČT1, který pro cyklus „Český venkov“ natáčí díl věnovaný ochraně srnčat! Pořad by měl být uveden pravděpodobně koncem června.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň a prosíme o laskavé sdílení informací o těchto aktivitách!

Za srnčata, Pavla, Eliška, Jaromír a celý tým
pod záštitou Hlasu zvířat, z.s.

Tento e-mail jste obdrželi na základě registrace k odběru našeho newsletteru.
Chcete-li se z odběru novinek odhlásit, napište prosím na náš e-mail: pomoc@stopsecenisrncat.cz