Vážení a milí

příznivci ochrany zvěře před sečením, dnes pro Vám máme samé dobré zprávy!

Na základě (nejen našich) loňských jednání na ministerstvu zemědělství byly vypsány již pro letošní rok dotace pro myslivecké spolky na plašící zařízení. Každý MS může už nyní požádat MZe o dotace na kombinované akusticko-světelné plašiče, které – pokud se na porost aplikují den před sečením – vykazují procentuálně velmi vysokou účinnost.

Díky panu poslanci dr. Zahradníkovi, který naše snahy opravdu velmi podporuje, se ve čtvrtek 24. ledna uskutečnila naše osobní schůzka s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem.
Schůzky se spolu s námi zúčastnil člen ekologické komise ČMMJ.

Ministr jednoznačně potřebu ochrany zvěře podpořil a chce se zasadit o konkrétní změny již pro letošní sezónu!
Výsledkem jednání bylo naplánování semináře pro vedoucí představitele sektoru zemědělství, zástupců myslivosti a některých poslanců z Podvýboru pro životní prostředí, aby se vzájemně dohodli na konkrétních krocích jak pro tento rok, tak i z hlediska aplikace technologií pro další roky. My budeme samozřejmě u toho. Pan ministr doslova řekl: „Pokud dojdeme k závěru, že sekací stroje bude nutné opatřit potřebným zařízením, bude muset být každá další koupená sekačka již tímto zařízením povinně vybavena.“

Ekologická rada ČMMJ má perfektně zpracované kroky potřebné ke změně systému ochrany zvěře a také obhospodařovávání zemědělské krajiny. Držte palce, ať se na zjara podaří najít společnou cestu ve prospěch ochrany zvěře.

Co na to říkáte? Zní to skvěle, že? Máme obrovskou radost, že se to konečně začíná znatelně hýbat a děkujeme, že jste v tom s námi!

Pavla, Eliška, Jaromír a celý Tým Stop sečení srnčat pod záštitou Hlasu zvířat, z.s.

Prosíme aktuálně o Vaši finanční podporu, které si velmi vážíme. Darované finanční prostředky jsou právě nyní používány na další propagaci, uhrazení grafických prací s tím spojených, uhrazení rozesílání hromadných e-mailů , poštovné a také právní služby.

ČÚ 2001437780/2010, VS 08.


Tento e-mail jste obdrželi na základě registrace k odběru našeho newsletteru.
Chcete-li se z odběru novinek odhlásit, napište prosím na náš e-mail: pomoc@stopsecenisrncat.cz